ЕВРО 2016 Уникален гол на Пайе донесе победата на Франция над Румъния

June 11th, 2016 | by gino
горещи теми
0

Франция победи трудно Румъния в дебютния мач от група „А” на Евро 2016. Срещата на „Стад Дьо Франс” завърши при резултат 2:1, а победното попадение за “петлите” падна в 89-ата минута и бе дело на Димитри Пайе.

Двубоят в Париж започна с домакински натиск, но първата добра възможност се откри пред румънците. В 5- ата минута Богдан Станко се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Франция след центриране от корнер и шутира, но Юго Лорис изби блестящо удара му. Възпитаниците на Дидие Дешан се активизираха и отговориха чрез Оливие Жиру и Антони Гризман, който стреляха покрай вратата от добри позиции. „Петлите” пропуснаха още една чиста възможност през първите 45 минути – тя се откри пред Гризман – звездата на Атлетико (Мадрид) стреля с глава, но топката срещна напречната греда. Румъния започна със самочувствие втората част и в нейното начало Богдан Станко засече центриране от фланга, но ударът му бе неточен. В 58- ата минута домакините все пак успяха да открият резултата – Оливие Жиру надскочи вратаря Татарушану и с глава прати топката в мрежата. Радостта им не трая дълго и в 65- ата минута Румъния изравни. Съседите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Евра срещу Никола Станчу. Богдан Станку се нагърби с изпълнението на наказателния удар и реализира.Дешан предприе офанзивна смяна с включването на Марсиал на мястото на Погба и тя даде резултат в 89- ата минута. Димитри Пайе вкара истински гол-шедьовър със страхотен удар, който влезе в горния десен ъгъл на вратата на Татарушану.