След инфарктен исторически мач Германия изхвърли Италия от Евро 2016

July 3rd, 2016 | by gino
ваши репортажи
0

Световният шампион Германия постигна първа победа над Италия след инфарктен мач, след като надделя над “скуадра адзура” след изпълнения на дузпи в 1/4-финалите на Евро 2016 на стадиона в Бордо. До момента Германия имаше четири отпадания и четири равенства срещу Италия в груповата фаза. В полуфиналите на Евро 2016 съперник на Бундестима ще бъде победителят в двубоя между Франция и Исландия. Редовното време и продълженията завършиха 1:1 след голове на Месут Йозил в 65-ата и на Леонардо Бонучи от дузпа 13 минути по-късно. При дузпите бяха нужни 18 удара, за да бъде определен победител с 6:5, като решителното изпълнение беше на Хектор.

al-sw12a

Двата тима започнаха тактическо надиграване, като създадоха едва две положения за гол през първите 45 минути чрез Марио Гомес за Германия и Стефано Стураро за Италия. Германия нанесе своя удар в 65-ата минута, когато Месут Йозил отблизо успя да открие. Три минути по-късно Марио Гомес се опита ефектно с пета да преодолее Буфон, но стражът на Италия спаси и запази шансовете на своя тим. “Скуадра адзура” се върна в мача в 78-ата минута, когато Жером Боатенг игра с ръка в наказателното поле, а Леонардо Бонучи отбеляза отсъдената дузпа.

Мачът стигна до продължения, но в тях и двата тима бяха внимателни и така се стигна до изпълнения на дузпи. 18 удара бяха необходими, за бъде излъчен победител и това беше отборът на Германия.